A PÉNZÜGYI JÖVŐTERVEZŐ PROGRAM

A PÉNZÜGYI JÖVŐTERVEZŐ PROGRAM

A legtöbb kisvállalkozó azért indította el a vállalkozását, hogy anyagi függetlenséget, stabilitást, biztonságot, és egyfajta szabadságot érjen el általa. Mégis sokan a saját vállalkozásuk foglyaként élnek.
Keveseknek sikerül valóban elérni azt az egzisztenciát, amire vágynak, és rengeteg energiájukat emészti fel, hogy fenntartsák a sikeresség képét. Sok cégvezető azt gondolja, hogy a pénzügy mechanikusan működik, és elég azt tudni, hogyan osszák be, amijük van.
A legnagyobb kérdés azonban nem az okos „beosztás”, mert ez önmagában nem okoz növekedést, és a napi működés során erre még egy kezdő vállalkozó is hamar rájön. A helyes kérdés az: hogyan lesz elegendő pénz a cégben?
                                                                                                                            A válasz pedig a pénzügyi menedzselés.

Jelenleg semmilyen iskolarendszerű képzés nem adja meg egy cégvezető számára a pénzügyi siker eszközeit, és már a reményt is kevesen őrzik, hogy ezek az eszközök léteznek.

IGEN! LÉTEZNEK!

A rendszer egyik óriási előnye, hogy még egy kevésbé képzett, vagy kevésbé jó „érzékű” ember kezében is képes látványosan jó eredményeket hozni.

A rendszer képes majdhogynem önmagát javítani, hisz ránézésre felfedezhető benne bármilyen elakadás, így egyből ott tudjuk azt javítani, ahol szükséges.

Lépésről-lépésre bevezetve a rendszert stresszmentesen és fokozatosan kialakítjuk a rutinszerű adminisztrációt, aminek a segítségével a pénzügyi döntésekre ráfordított idő a töredékére csökken

A Pénzügyi Jövő Tervező Program ezeket adja meg számodra.

ÉRTHETŐEN GYAKORLATIASAN EREDMÉNYEKET FELMUTATVA

A PÉNZÜGYI JÖVŐ TERVEZÉS PROGRAM RÉSZEI

ÉLETKÉPESSÉG (BEVÉTELTERVEZÉS)

Egy cég bevételének alapja a vállalkozás termékei, szolgáltatásai.
A bevétel azonban nem csak a termeléstől függ. Ez 4 fő tevékenység eredménye, aminek csak egyik összetevője a termelés.
Van további 3 terület, amit meg kell tanulni és jól kell használni ahhoz, hogy valóban életképes szintre emeljük a bevételt. A bevételtervezés konkrét feladatokból áll, ezek kidolgozása a heti pénzügyi tervezés konzultációk első lépése.

A bevételtervezés eredménye: egy olyan vállalkozás, ahol a bevételek kiszámíthatóan áramlanak a cég kasszájába és a pénzügyi hiány miatti  aggodalom megszűnik.

FIZETŐKÉPESSÉG (KIADÁSTERVEZÉS)

A kiadástervezés a legtöbb kisvállalkozás számára életmentő, hiszen rendet teszünk minden zűrös és zavaros ponton, ami a költségekkel kapcsolatos.

Önnel együtt kiépítjük a pénzügyi biztonság eléréséhez szükséges szabályrendszert.

Együtt működtetjük a folyamatokat, amíg teljesen egyszerűnek és gyorsan végrehajthatónak fogja találni a kiadásai kezelését.

 

A kiadás-tervezés eredménye: egy olyan vállalkozás, amely élvezi szállítói és hitelezői bizalmát, valamint precíz eszközöket ismer, és eredményesen használja azokat hitelképessége  megtartása érdekében.

HITELKÉPESSÉG (VAGYON ÉS ÉRTÉK)

Egy vállalkozás fő célja a PROFIT. Ez a bevételek és a kiadások különbözete, amiből értéket teremt és vagyont halmoz fel.
Ezt legkönnyebben tudatos tervezéssel hozhatjuk létre, és a gondos kezelésének is megvannak a szabályai.
Ide tartozik a cégvezető által meghatározott célok eléréséhez szükséges tartalékok képzése.
Része a személyzeti erőforrások, az eszközpark és az ingatlanvagyon gyarapítása.
Továbbá mindaz a know-how, ami a vállalkozást sikeressé teszi, legyen az termelési vagy menedzselési technika.

A vagyon és érték modul eredménye: A bevétel nagyobb mint a kiadások, miközben a cég vagyona is növekszik

 

SIKEREK

Első lépésként felmérjük a cég jelenlegi helyzetét, és kidolgozzuk az ideális működési állapotot.
Ezután a pénzáramlás sorrendjében (bevétel, tartalékok, kiadás) lépésről-lépésre vezetjük be a szükséges változtatásokat. Nem változtatunk a működő funkciókon, és nem egyszerre változtatunk meg mindent, így a folyamatos működésben nem lesz fennakadás.
A teljes folyamatról dokumentáció készül, mely magában foglalja a később betartandó irányelvek írásba foglalását. Ez lesz a garancia, hogy később a pénzügyi jövőtervezés egyedül is menni fog. Ennek cégmérettől függően része egy olyan pénzkezelési szabályzat, ami megfelel a jogszabályi követelményeknek, és lefedi az összes feladatot és funkciót, amire csak szükséged lehet egy pénzügyi döntéshez.